OSTOJA CHOBIENICE , Siedlec
Anreise
Abreise

Bon Turystyczny

  1. Home
  2. Hotel
  3. Bon Turystyczny

Bon na wakacje – wszystko, co powinieneś wiedzieć

Co to jest bon turystyczny i jak działa?
Bon turystyczny jest rządową formą wsparcia polskich rodzin, która w założeniu ma pomóc polskim firmom podnieść się z trudnej sytuacji związanej z zapaścią rynku po rządowych restrykcjach wprowadzonych w związku z pandemią COVID-19. Polski Bon Turystyczny (bo taka jest pełna nazwa świadczenia) ma być przyznawany jednorazowo na każde dziecko, które nie ukończyło 18. roku życia, bez względu na dochody w rodzinie.
Co istotne, bon nie będzie miał formy fizycznej, ani nie będzie wypłacany w gotówce. Otrzyma formę elektronicznego kodu, służącego do opłacenia (całkowitego lub częściowego) m.in.: pobytu w hotelu, obozie sportowym czy na kolonii, jak również biletów wstępu czy innych rekreacji w ośrodkach, które przystąpiły do programu.

Gdzie wykorzystam bon?
Bon będzie można wykorzystać w Polsce. Obecnie trwają prace nad katalogiem bazy turystycznej. Koordynuje je Polska Organizacja urystyczna: https://www.pot.gov.pl/pl

Bon turystyczny – co uchwalił sejm?
19 czerwca 2020 roku sejm uchwalił ustawę, precyzującą zasady udzielania i korzystania ze świadczenia 500+ na wakacje. Przedmiotem ustaleń było między innymi to, kto dostanie bon turystyczny, na co można go wykorzystać i jaką ma mieć formę. Oto najważniejsze zasady:

Kto otrzyma bon turystyczny na wakacje?
Przez długi czas przedmiotem dyskusji było to, kto dostanie bon turystyczny i kto go będzie mógł wykorzystać. Ustawa przewiduje, że świadczenie będzie przysługiwało rodzicom na każde dziecko, które nie ukończyło 18 lat. Do odbioru bonu wakacyjnego uprawnione zostaną osoby, którym przysługuje świadczenie 500+ lub dodatek z ustawy o wspieraniu rodziny i systemie pieczy zastępczej. Świadczenie będzie przypisane do konkretnego dziecka, a bonu nie da się odsprzedać, wypożyczyć czy odkupić.

Bon turystyczny 500 czy 1000 plus – jaka jest wartość bonu na wakacje?
Na każde dziecko przysługuje jednorazowy bon 500 zł, a na dziecko niepełnosprawne – dwa bony po 500 zł, łącznie 1000 zł. Jeżeli kwota świadczenia należy się rodzicom oddzielnie, każdy z rodziców (opiekunów) otrzyma po 250 zł na dziecko (łącznie 500 zł), a w przypadku rodziców dzieci niepełnosprawnych po 500 zł na dziecko (łącznie 1000 zł).

Kiedy bon turystyczny wejdzie w życie?
Obecnie nie znamy dokładnej daty, od kiedy bon turystyczny zacznie obowiązywać, ustawa wciąż znajduje się w fazie projektu. Została skierowana do Senatu z poprawką, aby z bonu mogli skorzystać również emeryci. Jeżeli prace legislacyjne potrwają krótko, istnieje szansa, że realizacja będzie mogła rozpocząć się nawet w lipcu 2020 roku. 

Na co można wydać bon turystyczny?
Świadczenie może być użyte wyłącznie na cele związane z wypoczynkiem. Może posłużyć do sfinansowania noclegów w hotelu, imprez wakacyjnych, wycieczek, obozu czy innych atrakcji i usług w firmach, które przystąpią do programu i wyłącznie na terytorium Polski. Wykaz ośrodków i firm honorujących bony wakacyjne ukaże się w katalogu bazy turystycznej, nad którym pracuje Polska Organizacja Turystyczna.
Bon turystyczny dla dziecka można wykorzystywać wielokrotnie aż do wyczerpania wysokości dostępnych środków. Termin ważności upływa 31 marca 2022 roku, nie trzeba więc zużywać go od razu.

Jak skorzystać z bonu turystycznego i jak złożyć wniosek - Krok po kroku
Bon turystyczny będzie miał on formę elektroniczną – cyfrowy kod, który po aktywacji zostanie wysłany e-mailem lub SMS-em.
Aby uzyskać bon turystyczny niezbędne będzie posiadanie konta na Platformie Usług Elektronicznych ZUS (PUE ZUS). Kto nie ma jeszcze takiego konta, może je łatwo założyć za pomocą Profilu Zaufanego, kwalifikowanego podpisu elektronicznego oraz niektórych systemów bankowości internetowej. System pozwala na łatwe aktywowanie bonu. Po poprawnym zweryfikowaniu czy bon się należy, zostanie aktywowany i przesłany na telefon lub e-mail. Kod trzeba okazać przy rezerwacji pobytu, w dniu zakwaterowania lub podczas zakupów.
Informacje na temat zasad korzystania i udzielania świadczenia 500+ na wakacje można uzyskać na stronie internetowej Ministerstwa Rozwoju. Zostanie też uruchomiona specjalna infolinia dla osób, które zechcą skorzystać z bonu turystycznego 500+ na wakacje, a także dla właścicieli firm przystępujących do programu.

Bon turystyczny – bieżące informacje
Ponieważ projekt wciąż jest na etapie legislacyjnym, nadal mogą pojawić się zmiany, nim wejdzie w życie. Jeżeli pojawią się jakieś aktualizacje i nowe informacje o tym, jak otrzymać bon turystyczny, komu przysługuje oraz gdzie wykorzystać bon turystyczny na wakacje, postaramy się Was informować na bieżąco.

 

Nie czekaj na bon turystyczny
Wyjedź z rodziną na wakacje w dobrej cenie już teraz!

Aufenthaltspakete

Oferta Wakacyjna
ab 121 /Pers./Nacht
ab 121 /Pers./Nacht

Zusammengefasst Wenn Sie Ihren Aufenthalt verlängern möchten, erhalten Sie einen Rabatt. Je länger Sie bei uns bleiben ...

Angebotdetails
Oferta Wakacyjna
Copy_Standardangebot
ab 260 /Pers./Nacht
ab 260 /Pers./Nacht

Bestpreis-Garantie bei der Online-Buchung! Möglichkeit der kostenlosen Stornierung. 

Angebotdetails
Copy_Standardangebot
Dziewczyny mają wychodne
ab 590 /Pers./Nacht
ab 590 /Pers./Nacht

Wykorzystaj weekend na spotkanie z przyjaciółkami. Zostawcie mężów z dziećmi w domu i podarujcie sobie odprężającą ...

Angebotdetails
Dziewczyny mają wychodne
Po prostu MIŁOŚĆ
ab 660 /Pers./Nacht
ab 660 /Pers./Nacht

Zaskocz swoją drugą połowę i zabierz ją w romantyczną podróż do Ostoi Chobienice. Nie ma w życiu nic cenniejszego ...

Angebotdetails
Po prostu MIŁOŚĆ
Standardangebot
ab 260 /Pers./Nacht
ab 260 /Pers./Nacht

Bestpreis-Garantie bei der Online-Buchung! Möglichkeit der kostenlosen Stornierung. 

Angebotdetails
Standardangebot
Wspaniałych rodziców mam
ab 625 /Pers./Nacht
ab 625 /Pers./Nacht

Kto jest naszym najwierniejszym przyjacielem, wyrozumiałym nauczycielem i przewodnikiem w życiu ? RODZICE. To Oni uczą ...

Angebotdetails
Wspaniałych rodziców mam
Alle Angebote sehen
Standort

einer magischen Region

Chobienice 166
64-212 Siedlec, Polen

Auf der Karte sehen
Newsletter
Unseren Newsletter subskribieren
Diese Website verwendet Cookies.

Durch den Besuch akzeptieren Sie unsere Cookie-Politik, nach Ihren Browser-Einstellungen. Mehr in der Datenschutzerklärung.

OK, schließen